Регіональні журналісти відвідали тренінг із актуалізації проблем маргіналізованих жінок

Провідні представники медіа завітали до Києва, щоб навчитися особливостям написання текстів про насильство щодо жінок із маргіналізованих груп.

Вже вдруге всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна» організувала та провела тренінг «Насильство та маргіналізовані жінки: визнавати, розуміти, долати!». Протягом двох днів представники(ці) ЗМІ мали змогу дізнатися найактуальнішу інформацію і спробувати  написати толерантні матеріали про проблеми нарко- та  алкозалежних жінок, секс-працівниць, ромок, переселенок.

Тренерками заходу виступили спеціалістки «Конвіктусу» та ГО «Ла Страда – Україна». Під час презентації проекту «Рівний доступ до допомоги постраждалим від насильства жінкам» Юлія Царевська підкреслила:

«Особливо актуальною є тема доступу до допомоги, адже саме маргіналізовані жінки не завжди можуть її отримати через дискримінуючі положення у притулках, шелтерах і центрах, нерозуміння спеціалістів та власне незнання, де така поміч існує. Так, більшість закладів допомагає постраждалим від насильства, але не жінкам, які мають залежності, є ромками, безхатьками чи залучені в секс-роботу», – вважає фахівчиня «Конвіктусу».

Також Юлія Царевська розповіла журналістам про статистику взаємодії роботи низько порогового центру та кількість жінок, які звертаються за допомогою.

Спеціалістки ГО «Ла Страда – Україна»  Марина Легенька та Альона Кривуляк акцентували увагу на типології, причинах, наслідках насильства, а також міфах і фактах, що досі існують у нашому суспільстві. Крім того, учасники(ці) розглянули нове законодавство у сфері насильства та обговорили приклади із власної практики.

Наступного дня редактори та журналісти стали учасниками дискусії у Васильківській районній раді за участі голови Васильківської районної ради Наталії Баласинович, заступника директора  КНП «Київський міський центр громадського здоров’я» Андрія Косінова, менеджерки проектів «Конвіктусу» Юлії  Царевської та директорки комунальної установи Васильківської районної ради «Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі» Наталії Решетової. У фокусі обговорення  – співпраця влади, місцевої громади, громадського сектору та ЗМІ у запобіганні насильства стосовно жінок та профілактика цього явища.

Після модерованої дискусії учасники відвідали Притулок  Васильківської районної ради, де ознайомилися з роботою закладу та досвідом  реабілітації постраждалих жінок та дітей.

Наприкінці заходу Олександр Галяс, переможець минулорічного конкурсу «Маргіналізовані жінки та насильство: не залишатись осторонь»  поділився власним досвідом написання матеріалів і надав поради майбутнім конкурсантам.

Тренінг для журналістів «Насильство та маргіналізовані жінки: визнавати, розуміти, долати!» організувала ВБО «Конвіктус Україна» спільно з Васильківською районною радою, КНП «Київський міський центр громадського здоров’я», КУ Васильківської районної ради «Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі» та ГО «Ла Страда-Україна».

Захід відбувся в рамках проекту «Рівний доступ до допомоги постраждалим від насильства жінкам». Метою діяльності є зниження ризиків насильницького впливу, травматизації, ретравматизації, інфікування соціально небезпечними захворюваннями серед маргіналізованих жінок через розширення доступу тих із них, які зазнали насильства, до допомоги через притулки/центри для постраждалих. Проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».