Результати засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

23 травня у стінах Кабінету Міністрів України відбулося чергове засідання Національної ради під головуванням виконуючої обов’язки Міністра охорони здоров’я України, заступниці голови Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Уляни Супрун. У своєму виступі очільниця МОЗу проінформувала про результати роботи Національної ради у 2018 році та запропонувала погодити план діяльності на 2019 рік.

Зазначимо, на засіданні вперше як член Нацради був присутній представник транс-спільноти, учасник організації “Trans Generation” Дєміон Хорт.

Під час порядку денного були розглянуті такі питання:

  • Проекти актів Верховної Ради України щодо стратегії державної політики у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів на період до 2030 року та Кабінету Міністрів України щодо затвердження плану реалізації державної політики у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2019–2021 роки.
  • Здійснено огляд результатів реалізації грантів Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією та стану підготовки до впровадження державного фінансування послуг, пов’язаних з ВІЛ та ТБ, в рамках реалізації Плану переходу (План 20-50-80).
  • Розглянуто та схвалено оціночну чисельність ключових груп населення з ВІЛ та оціночну чисельність людей, які живуть з ВІЛ.
  • Затверджено проект Плану нагляду Національної ради на 2019 рік та змін у складі Комісії з нагляду.
  • Розглянуто Положення про міжконфесійний ресурсний центр, Положення та рекомендованого складу робочих груп щодо декриміналізації спільноти секс-працівників та спільноти людей, які вживають наркотики.
  • Доведено до відома результати реалізації у 2015–2018 роках регіональної програми «Партнерство заради рівного доступу до континууму послуг в зв’язку з ВІЛ-інфекцією для всіх, хто цього потребує, в регіоні Східної Європи та Центральної Азії».
  • Розглянуто та затверджено проекти Стратегії з комплексної відповіді на бар’єри з прав людини для доступу до послуг з профілактики і лікування ВІЛ та туберкульозу до 2030 року та Стратегічного плану з комплексної відповіді на бар’єри з прав людини для доступу до послуг з профілактики і лікування ВІЛ та туберкульозу на 2019–2022 роки.