Розвиток економічної незалежності жінок, протидія насильству та забезпечення гендерної рівності

Розвиток економічної незалежності жінок, протидія насильству та забезпечення гендерної рівності

 

Метою діяльності є покращення економічного добробуту жінок і розбудова доступної та дієвої допомоги вразливим жінкам у Київській та Харківській областях.

 

У нашій діяльності основним фокусом є доступність послуг із забезпечення надання сервісів на принципах дотримання прав людини.

Ми розуміємо, що в жінки, котра не має економічної стабільності та безпеки, існує більше ризиків потрапити в ситуацію негараздів, насильства, залежності. Тому допомагаємо жінкам ставати самостійнішими, надихаємо починати власну справу, навчатися, перекваліфікуватися та брати долю у свої руки.

 

З 2018 року наша організація надає технічну підтримку Васильківській ОТГ (до 2021 року – Васильківському району) в організації діяльності притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Ми працюємо спільно з органами місцевого самоуправління над розвитком міжгалузевої співпраці в реагуванні на насильство. Залучаємо додаткові ресурси для забезпечення базових потреб жінок та дітей, котрі перебувають у притулку.

 

Компоненти напряму

 

«Жінки залучені: шлях до економічного зростання» (Крила)

Мета діяльності – покращити економічний добробут жінок, що належать до вразливих і маргіналізованих груп на теренах Київської та Харківської областей.

 

Цільові групи проєкту: сільські жінки; ромки; жінки з інвалідністю; жінки, які постраждали від насильства; жінки, які звільнилися з місць позбавлення волі; жінки, які живуть із ВІЛ; жінки, які постраждали від війни на Сході України.

 

У рамках діяльності передбачається:

  • залучення жінок до послуг проєкту, що допоможе отримати знання та навички щодо ведення власного бізнесу, працевлаштування, продуктивної організації власного життя;
  • залучення жінок до освітніх заходів з організації власної справи;
  • надання жінкам інструментів ефективної комунікації, інструментів саморозвитку та самовдосконалення.

 

Діяльністю будуть охоплені Київщина (Баришівська, Ржищівська, Васильківська, Білоцерківська ОТГ і м. Обухів) та Харківщина (Нововодолазька, Близнюківська, Мереф’янська, Коломацька ОТГ та м. Лозова), загалом 8 ОТГ та 2 міста.

 

Теорія змін проєкту: якщо жінки, зокрема сільські, найбільш уразливі та маргіналізовані групи, вірять у свої сили, мають достатньо знань та навичок, перебувають у дружньому розвивальному середовищі, яке зміцнює потенціал бути працевлаштованими чи залученими до підприємництва, то вони будуть економічно убезпечені, що приведе до більшого інклюзивного економічного добробуту всіх в Україні.

 

Діяльність реалізовується за підтримки організації «Інститут Пакт» за фінансування Посольства Канади в Україні.

 

Контактна особа:

Юлія Царевська, менеджерка проєктів, juliastarry@gmail.com

 

«Транс*Карта»

 

«Конвіктус Україна» у 2020 році став партнером в Україні регіонального проєкту «Транс*Карта» за підтримки Євразійської коаліції з питань охорони здоров’я, прав і гендерної та сексуальної різноманітності (проєкт охоплює 6 країн Східної Європи та Центральної Азії).

 

Діяльність має на меті розширення та зміцнення послуг профілактики та лікування ВІЛ-інфекції для транс*людей у країнах Східної Європи та Центральної Азії.

 

Діяльність передбачає:

  • розширення можливостей для транс*людей у питаннях доступу до медичної та соціальної допомоги;
  • забезпечення відповідності послуг та національних пріоритетів до потреб цільової групи;
  • накопичення стратегічної інформації для використання у формуванні послуг та програм;
  • проведення інформаційних занять, зокрема серед медичної спільноти.

 

Контактна особа:

Юлія Царевська, менеджерка проєктів, juliastarry@gmail.com

 

Проєкт «Забезпечення кейс-менеджменту гендерно зумовленого насильства та програми порятунку життя для підтримки відновлення тих, хто пережив гендерно зумовлене насильство»

 

Мета – допомога тим, хто пережив гендерно зумовлене насильство на базі 6-ти закладів для постраждалих від насильства у Київській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

 

Цільова група – жінки, які пережили гендерно зумовлене насильство.

 

Заходи проєкту: 

 

– посилення спроможності закладів для постраждалих якісно вести випадок насильства, в тому числі – сексуального насильства;

 

– комплексне ведення випадку, надання соціальних послуг, психотерапевтична підтримка постраждалих та надання адресної матеріальної допомоги;

 

– картування та актуалізація  сервісів, що діють та створення дорожніх мап для осіб, які пережили насильство, у цільових регіонах проєкту;

 

– проведення 30 превентивних заходів з охопленням тих, хто має найвищі ризики насильства;

 

– прийняття гендерних політик в 6-ти закладах для постраждалих від насильства.

 

Тривалість проєкту: 8 місяців (вересень 2022 року – квітень 2023 року).

 

Географія проєкту: Київська, Чернівецька та Івано-Франківська області.

 

Донор – Міжнародний медичний корпус (в рамках премії USAID Prime Award).

 

Контактна особа:

Юлія Царевська, менеджерка проєктів, juliastarry@gmail.com