Розвиток економічної незалежності жінок, протидія насильству та забезпечення гендерної рівності

Розвиток економічної незалежності жінок, протидія насильству та забезпечення гендерної рівності

 

Метою діяльності є покращення економічногодобробутужінокі розбудова доступної та дієвої допомоги вразливим жінкам.

 

У нашій діяльності основним фокусом є доступність послуг та забезпечення надання сервісів на принципах дотримання прав людини.

Ми розуміємо, що в жінки, яка не має економічної стабільності та безпеки, існує більше ризиків потрапити в ситуацію негараздів, насильства, залежності, тому допомагаємо жінкам ставати самостійнішими, надихаємо починати власну справу, навчатися, перекваліфікуватися та брати власну долю у свої руки.

 

З 2016 року наша організація надає технічну підтримку Васильківській ОТГ (до 2021 року – Васильківському району) в організації діяльності притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Ми працюємо спільно з органами місцевого самоуправління над розвитком міжгалузевої співпраці в реагуванні на насильство. Залучаємо додаткові ресурси для забезпечення базових потреб жінок та дітей, котрі перебувають у притулку.

 

 

Компоненти напряму:

 

«Налагодження координації та процесу забезпечення фінансування послуг для постраждалих від насильства у новостворених районах Київської області»

Метою діяльності є забезпечення ефективної відповіді на насильство щодо жінок в Київській області шляхом налагодження координації та процесу забезпечення фінансування послуг для постраждалих від насильства у новостворених районах Київської області.

Діяльність передбачає:

 • організацію та проведення районних адвокаційних заходів із залученням осіб, які приймають рішення та представників спеціалізованих служб;
 • адвокацію створення при районних адміністраціях міжвідомчих груп/координаційних органів із протидії насильству;
 • допомогу в розробці районних програм/планів заходів із протидії насильства;
 • забезпечення супроводу в процесі виділення коштів із бюджетів на послуги для постраждалих від насильства, врахувавши принцип рівного доступу до допомоги для жінок із ключових груп;
 • поглиблення співпраці з Міністерством соціальної політики України задля забезпечення регуляції безбар’єрного доступу жінок до допомоги.

 

Діяльність реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Контактна особа:

Юлія Царевська, менеджерка проєктів, [email protected]

 

“Жінки залучені: шлях до економічного зростання” (КРИЛА)

Мета діяльності –покращити економічнийдобробутжінок,що належать до вразливих та маргіналізованих груп на теренах Київської та Харківської областей.

 

Цільові групи проєкту: сільські жінки;ромки; жінки з інвалідністю; жінки, постраждалі від насильства; жінки, які звільнилися з місць позбавлення волі; жінки, котрі живуть із ВІЛ; жінки, постраждали від війни на Сході України.

 

У рамках діяльності передбачається:

 • залучення жінок до послуг проєкту, що допоможуть отримати знання та навички щодо ведення власного бізнесу, працевлаштування, продуктивної організації власного життя;
 • залучення жінок до освітніх заходів з організації власної справи;
 • надання жінкам інструментів ефективної комунікації, інструментів саморозвитку та самовдосконалення.

 

Діяльністю будуть охоплені Київщина (Баришівська, Ржищівська, Васильківська, Узинська ОТГ і м. Обухів)та Харківщина (Нововодолазька, Близнюківська, Олексіївська, Коломацька ОТГ та м. Лозова), загалом 8 ОТГ та 2 міста.

 

Теорія змін проєкту:

 

Якщо жінки, зокрема сільські, найбільш уразливі та маргіналізовані групи, вірять у свої сили, мають достатньо знань та навичок, перебуваютьу дружньомурозвивальному середовищі, яке зміцнює потенціал бути працевлаштованими чи залученими до підприємництва, то вони будуть економічно убезпечені, що приведе до більш інклюзивного економічного добробуту всіх в Україні.

 

Діяльність реалізовується за підтримки організації «Інститут Пакт» за фінансування Посольства Канади в Україні.

 

Контактна особа:

Юлія Царевська, менеджерка проєктів, [email protected]

 

 

Доступ до комплексної підтримки для жінок, які вживають наркотики в ситуації насильства

 

Метоюдіяльності є забезпечення доступу жінкам, які вживають наркотики, до якісних, комплексних послуг шелтерів та центрів психосоціальної допомоги. Розбудова професіональної, толерантної допомоги, що базується на правах людини.

 

Діяльність передбачає:

 • удосконалення процесу оцінки потреб жінок, що вживають наркотики;
 • встановлення бар’єрів при отриманні послугшелтерів та центрів психосоціальної допомоги;
 • удосконалення якості послуг, що надаються на базі шелтерів та центрів соціально-психологічної допомоги, жінкам, які вживають наркотики, та постраждалим від насильства;
 • залучення до діалогу щодо забезпечення безбар’єрного доступу дошелтерів та центрів психосоціальної допомоги представників влади, бізнесу,освіти, соціальної сфери, ЗМІ, поліції та самих жінок зі спільноти;
 • проведення дискусійних клубів із використанням методики форум-театру (Одеська, Київська та Чернівецька області).

 

Діяльність здійснюється за підтримки Євразійської мережі зменшення шкоди.

Контактна особа:

НаталіяРешетова,[email protected]

 

 

«Транс*Карта»

 

«Конвіктус Україна» у 2020 році став партнером в Україні регіонального проєкту «Транс*Карта» за підтримки Євразійської коаліції з питань охорони здоров’я, прав та гендерної та сексуальної різноманітності (проєкт охоплює 6 країн Східної Європи та Центральної Азії).

 

Діяльність має на меті розширення та зміцнення послуг профілактики та лікування ВІЛ-інфекції для транс*людей у країнах Східної Європи та Центральної Азії.

 

Діяльність передбачає:

 • розширення можливостей для транс*людей у питаннях доступу до медичної та соціальної допомоги;
 • забезпечення відповідності послуг та національних пріоритетів до потреб цільової групи;
 • накопичення стратегічної інформації для використання у формуванні послуг та програм;
 • проведення інформаційних занять, зокрема серед медичної спільноти.

 

Контактна особа:

Юлія Царевська, менеджерка проєктів, [email protected]