Співробітники виправних установ та члени громадської ради Управління ДптсУ у Дніпропетровській області відвідали “Дім на півдороги”

30 травня соціальна установа «Центр соціальної адаптації звільнених осіб «Дім на півдороги», який розташований у селищі Краснопавлівка Лозівського району Харківської області, гостинно розчинила свої двері для співробітників виправних установ України, в яких відбувають покарання засуджені до позбавлення та обмеження волі жінки. До участі у Дні відкритих дверей були запрошені члени Громадської ради при управлінні Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області.

Господарі Центру не вперше запрошують до себе гостей, більшість з відвідувачів неодноразово переступали поріг цього закладу, а тому з радістю зустрічали старих друзів. Розпочався захід із знайомства гостей з умовами, створеними у Центрі для проживання та реалізації програми реінтеграції в суспільство звільнених жінок: просторим холом, де жінки проводять вільний час або під контролем тренерів обговорюють найрізноманітніші питання, кабінетом, котрий по необхідності перетворюється то в учбовий клас, то в творчу майстерню, затишними кімнатами, де реципієнти проживають протягом шести місяців, обладнаною всім необхідним кухнею, сучасними пральнею і котельною, невеличким підсобним і тепличним господарством. Аби гості мали можливість уявити, яку роботу довелось виконати для створення належним умов роботи і проживання, їм був продемонстрований другий поверх будівлі, на ремонт якого не вистачає ні часу, ні коштів, ні робочих рук.

Поділившись враженнями від побаченого учасники заходи ознайомились з «Триступеневою всесторонньою програмою реінтеграції в суспільство громадян, що перебувають на випробувальному терміні та звільнені з місць позбавлення волі» та її результатами, прослухали тренінг з соціального підприємництва та обмінялись думками з приводу можливості реалізації даного напрямку економіки клієнтами Центру, спробували на собі методики «Жіночого кінозалу» та асоціативного мислення.

День відкритих дверей проминув непомітно. Залишаючи гостинний Центр гості дякували його мешканцям та персоналу за проведений захід, внесок, який вони спільно роблять в процес повернення звільнених жінок у суспільство у якості його рівноправних членів, та обіцяли надалі продовжувати взаємовигідне партнерство.

Джерело : Державна пенітенціарна служба України в Дніпропетровській області