Стартувала робота Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна»

Сьогодні в Києві відбувся перший форм Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна». Метою даної ініціативи є об’єднання зусиль для ефективного подолання епідемії туберкульозу в Україні до 2035 року, як це передбачено в рамках Цілей сталого розвитку ООН та Стратегії ВООЗ боротьби з туберкульозом; а також об’єднання зусиль суспільства, урядових та неурядових організацій у досягненні цілі Глобального плану боротьби з туберкульозом Партнерства Стоп ТБ.

Учасниками заходу стали: С’юзен Косінскі Фрітц – Директор Регіональної Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові; Андрій Мошняга – регіональний радник з Підтримки країн та громад для впливу, Секретаріат STOP TB; Мартін Донох’ю – представник ВООЗ в Україні Partnership; Розанна Флурі – Регіональний директор у Європі, Global TB Caucus; Сергій Кіраль – народний депутат, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом»; Володимир Курпіта – генеральний директор Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України»; Наталія Заїка – координатор програм РАТН; представник Міністерства охорони здоров’я України; провідні лікарі, представники українських неурядових організацій.

Крім обговорення місії, цілей та завдань Партнерства, в рамках першого форуму було затверджено Положення Партнерства, обговорено технічні складові у формуванні плану роботи, обрано Керівний комітет, до якого увійшла, у тому числі, виконавча директорка ВБО «Конвіктус Україна» Євгенія Кувшинова.

Наразі до Партнерства доєднались 34 організації та 6 досвідчених лікарів, діяльність яких спрямована на подолання епідемії туберкульозу та проблем конфекції туберкульозу/ВІЛ в Україні.

Зазначимо, що створення даного Партнерства проініційоване організацією PATH, яка надає Україні технічну допомогу у боротьбі з туберкульозом з 2001 року. PATH є міжнародною некомерційною організацією, що забезпечує ефективні рішення в галузі охорони здоров’я.