Студенти Київщини дізналися свій ВІЛ-статус

Всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна» спільно з Управлінням молодіжної політики та національно-патріотичного виховання КОДА організували масштабні просвітницькі лекції “Відповідальність – це життя”.

Вже четвертий рік поспіль “Конвіктус Україна” спільно з Управлінням молодіжної політики та національно-патріотичного виховання КОДА провели інформаційно-просвітницькі заходи для студентів/ток Київщини.

Протягом грудня студенти зі всіх куточків Київської області мали змогу дізнатися достовірну та змістовну інформацію про збереження власного здоров’я, профілактику інфікування ВІЛ, пройти безкоштовно тестування на вірус імунодефіциту людини та отримати презервативи. Всі заходи були присвячені Міжнародному дню боротьби зі СНІДом, який відзначається 1 грудня.

Під час лекцій розглянули:

  • Основну інформацію про вірус імунодефіциту людини, шляхи поширення інфекції;
  • Статистичні дані про епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні;
  • Діагностику та лікування (швидке тестування, антиретровірусна терапія, тощо);
  • Шляхи передачі та діагностику статевих інфекцій, засоби особистого захисту.

Отримані результати профілактичних заходів:

  • Лекцію в Обухівському медичному коледжі відвідало 63 особи, протестовано на ВІЛ 45 студентів, жодного позитивного результату. Роздали 2 000 презервативів.
  • У Ржищівському гуманітарному коледжі 37 осіб відвідали просвітницький захід, 21 людина пройшла тестування, жодного позитивного результату не виявлено. Учасникам роздали 500 презервативів.
  • Пройшли швидке тестування на ВІЛ у Чорнобильському медичному коледжі 42 студента, 65 осіб прослухали лекцію, було роздано 1500 презервативів.
  • 76 слухачів та слухачок долучилися до просвітницького заходу в Академії мистецтва, із них 53 особи – пройшли швидке тестування на ВІЛ. Жодного позитивного результату не виявлено. Всім присутнім роздано 2000 презервативів.
  • Цикл інформаційних лекцій завершився заходом у Білоцерківському гуманітарно-педагогічному коледжі. До акції долучилися 60 осіб, пройшли тестування на ВІЛ 30 людей, роздано 100 презервативів.

Оскільки заходи користувалися шаленим попитом та дали змогу молоді більше дізнатися про збереження свого здоров’я, подібні профілактичні кампанії й надалі за участі ВБО «Конвіктус Україна» та при підтримці Київської обласної державної адміністрації будуть проводитися у навчальних закладах Київщини.

«Конвіктус Україна» – організація, яка створює ефективні сервіси громадського здоров’я та підтримує вразливі категорії населення. Вже 12 років ВБО «Конвіктус Україна» є надійним партнером державних установ та громадських організацій у реалізації програм протидії ВІЛ-інфекції, туберкульозу, іншим соціально небезпечним хворобам, реінтеграції колишніх ув’язнених у суспільство та надання допомоги жінкам, які постраждали від насильства. «Конвіктус» – це неурядова організація, яка працює у трьох країнах світу – Швеції, Естонії та Україні.