Тренінг по роботі з маргіналізованими жінками

20-21 червня у Полтаві тривав тренінг для фахівців Центрів, які опікуються постраждалими від насильства. Організатором навчального заходу виступила Всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна».

Протягом двох днів роботі з маргіналізованими суспільством жінками навчалися команди з Київської, Донецької, Чернівецької, Волинської, Івано-Франківської, Харківської та Полтавської областей. Зазначимо, вишкіл виявився дуже дискусійним та продуктивним. Спеціалістки «Конвіктусу» розповіли про реальні кейси та поділилися власним досвідом роботи з жінками, які належать до маргіналізованих груп.

Під час навчання учасники та учасниці з різних регіонів дізналися відповіді на такі складні й важливі питання:
– що робити, коли до вашого закладу потрапляє жінка, яка має залежність та є постраждалою від насильства;
– якщо клієнтка вживає психічно активні речовини, які дії мають бути персоналу закладу. Якщо вона знаходиться на замісній підтримувальній терапії;
– якщо постраждала жінка заперечує свій алкоголізм або не хоче припиняти вживання наркотиків;
– якщо жінка є секс-працівницею та працює вночі.

Після завершення навчання відбувся візит фахівців до центрів допомоги БО “Світло Надії”, зокрема представники та представниці притулків відвідали Кризовий центр адаптації для жінок і Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі.

“Конвіктус” дякую організації-партнеру за екскрусії та обмін досвідом!

Тренінг відбувся в рамках проекту “Рівний доступ до допомоги постраждалим від насильства щодо жінок ” за підтримки МБФ “Відродження”. Даний проект «Конвіктус Україна» реалізує з минулого року. Метою діяльності є зниження ризиків насильницького впливу, травматизації, ретравматизації, інфікування соціально небезпечними захворюваннями серед маргіналізованих жінок через розширення доступу тих із них, які зазнали насильства, до допомоги через притулки/центри для постраждалих.

До реалізації проекту включені такі області: Івано-Франківська, Чернівецька, Волинська, Донецька, Харківська, Київська та Полтавська області. В результаті роботи у вищезгаданих регіонах очікуються зміни дискримінуючих положень, правил притулків чи шелетрів, які наразі є ворожими до жінок із маргіналізованих груп.