Тренінг щодо ґендерно-чутливих послуг в соціальній роботі

Вчора завершився тренінг “Ґендерна рівність та ґендерно-чутливі послуги в соціальній роботі” для лідерів спільнот «Конвіктус Україна», який був проведений в рамках проекту PITCH.

Під час теоретичної частини навчання присутні розглянули наступні питання: концепція “Ґендер-Стать”, ґендерне суспільство, принципи ґендерної рівності, особливості надання ґендерно-чутливий послуг для людей, які вживають наркотики.

Учасники та учасниці тренінгу з великим ентузіазмом виконували індивідуальні завдання, працювали в групах і презентували напрацювання. Не менш активно робітники «Конвіктусу» обговорили ґендерні ролі, ґендерні стереотипи, ґендерну дискримінацію, тобто все те, що заважає громадянському суспільству ефективно захищати права уразливих груп населення.

Ґендерний підхід у діяльності ВБО дає ефективні можливості більш дієвого зменшення шкоди. Знайомство з ґендерно-сліпими, ґендерно-нейтральними та ґендерно-чутливими програмами та проектами дає інструмент для роботи з людьми, які вживають наркотики, та сприяє покращенню ситуацію з епідемією ВІЛ/СНІДу в Україні, – зазначає тренерка з багаторічним досвідом Лілія Гук. – Нам всім потрібно зрозуміти, що тільки комплексний підхід у соціальній роботі зменшить ґендерну нерівність та надасть нові можливості для покращення життя уразливих груп.

Зауважимо, на поширення епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні впливають ґендерні чинники, оскільки захворювання на ВІЛ та СНІД у великій мірі зумовлені характером ґендерних відносин, рівнем ґендерної культури чоловіків і жінок. Для кожної статі існують різні фактори уразливості щодо ВІЛ, що, у свою чергу, визначає різні потреби в заходах з профілактики, догляду та підтримки. Так, наприклад, чоловіки переважають серед споживачів ін’єкційних наркотиків, які залишаються основною групою ризику, що обумовлює розвиток епідемії в Україні, тоді як робітники комерційного сексу переважно представлені жінками, що пояснюється складним комплексом ґендерних та біологічних факторів.

Проект The Partnership to Inspire, Transform and Connect the HIV response (PITCH) допомагає людям, які найбільше постраждали від ВІЛ, одержати повний та рівний доступ до послуг з ВІЛ та репродуктивного здоров’я. Програма зміцнює спроможність організацій спільнот підтримувати права груп, найбільше постраждалих від ВІЛ, шляхом активної участі в адвокації, зборі надійної доказової бази та розробці значущих рішень у сфері політики.