У Білій Церкві медиків навчали роботі зі швидкими тестами на ВІЛ

На базі Міської жіночої консультації Білої Церкви відбувся тренінг для медичного персоналу закладу, який організувала «Конвіктус Україна» за підтримки Київського обласного центру профілактики ВІЛ/СНІДу та Білоцерківського пологового будинку.

Учасники та учасниці навчились працювати зі швидкими тестами на ВІЛ, отримали нові знання щодо лікування та профілактики вірусу імунодефіциту людини, ознайомилися із законопроектами по відповідній тематиці. Також тренерам вдалося у повній мірі розкрити тему толерантності до уразливих груп населення, пропрацювати з учасниками тему дискримінації представників груп підвищеного ризику інфікування на ВІЛ.

У результаті проведеної роботи ми отримали кваліфіковану, вмотивовану команду, готову розпочати реалізовувати проект та досягати поставлених цілей.

Ми раді повідомити, що відтепер всі пацієнтки жіночої консультації м. Біла Церква можуть пройти тестування на ВІЛ-інфекцію безпосередньо у свого лікаря-гінеколога, отримати якісну консультацію по профілактиці та лікуванню ВІЛ-інфекції.

Зазначимо, що тестування безпечне, безкоштовне та анонімне! Також дізнатися свій ВІЛ-статус можуть статеві-партнери жінок у яких було виявлено вірус імунодефіциту людини.

Ми дякуємо за допомогу в організації тренінгу адміністрації Міської жіночої консультації міста Біла Церква – завідуючій Мороняк Лесі Василівні та головній лікарці Київського обласного Центру ВІЛ/СНІДУ – Голуб Оксані Борисівні.

Захід відбувся в рамках пілотного проекту “HealthLink: Залучення статевих партнерів вагітних ВІЛ-позитивних жінок та породіль до тестування на ВІЛ-інфекцію”, який впроваджується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)” в Київський області.

Додамо, що у травні цього року «Конвіктус Україна» розпочала реалізацію «HealthLink: Посилення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні» має на меті покращення доступу людей, що живуть з вірусом імунодефіциту людини (ЛЖВ) та представників уразливих груп до якісних послуг з профілактики та лікування ВІЛ у Київській області. За час роботи проекту, завдяки тестуванням на базі лікарень, 24 осіби дізналися про свій статус та почали отримувати АРВ-терапію, яка збереже їх життя.