У Броварах обговорили потреби підлітків, які практикують ризиковану поведінку

Вчора, 27 березня, відбувся круглий стіл «Взаємодія державного та громадського сектору при роботі з підлітками, які практикують ризиковану поведінку в місті Бровари».

Мета цього заходу – налагодження взаємодії місцевих державних та громадських організацій, щодо визначення потреб підлітків та молоді вразливих груп та сприяння задоволення інтересів цільової групи на місцевому рівні, шляхом створення карти послуг для підлітків та молоді в місті Бровари.

Розпочався круглий стіл презентацією Алли Мельник, керівника молодіжного клубу «Street Power» (м.Київ), про діяльність однойменного закладу для підлітків, та профілактично-освітню користю від функціонування подібних організацій.

– Існує гостра необхідність не тільки у створенні карти послуг для підлітків по всій Київській області, але й в наявності спеціальних закладів, де підлітки могли б з користю проводити свій вільний час, – зазначила Алла Мельник.

Олександр Волонтирь,  менеджер проектів «Конвіктус Україна» у Київській області, розповів як проходить інформаційно-профілактична робота з дорослим населенням, та зазначив, що попередження соціально-небезпечних явищ, зокрема наркоманії та алкоголізму серед підлітків – це надважливе завдання для будь-якого міста.

Лілія Тарасюк, регіональний керівник соціологічного дослідження, яке буде проведено в рамках проекту «Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні», розповіла про методи визначення потреб неповнолітніх та користь місцевій громаді від подібних опитувань.

Загалом більше двох годин тривали дискусії між представники служби у справах дітей та сім’ї Броварської міської ради, громадських організацій, шкіл, лікарень щодо методології роботи з підлітками та молоддю з уразливих груп, бар’єрів в доступі до послуг і програм соціальної профілактики на місцевому рівні.

Захід був проведений ВБО «Конвіктус Україна» в рамках проекту «Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні» у співпраці з МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» (AFEW-Україна)  та МБФ «Альянс громадського здоров’я», за фінансової підтримки Фонду «Французька міжнародна експертиза ініціатива 5%».

“Конвіктус Україна” також висловлює подяку за допомогу у підготовці та проведенні круглого столу Броварській Міській Раді, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міста Бровари.