У Київській області затвердили Стратегію забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року

Відповідно до розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації 16.05.2018 №306 у Київській області затвердили Стратегію забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, у тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року та план заходів щодо її реалізації

Актуальність Стратегії зумовлена необхідністю координації державної політики у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, надання медико-соціальної допомоги хворим на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію та ко-інфекцію ВІЛ/туберкульоз, профілактики цих захворювань та забезпечення надання цих послуг за рахунок бюджетних коштів.

Стратегія визначає механізми забезпечення планування, реалізації та фінансування програм і заходів з профілактики, лікування, догляду та підтримки, у тому числі для представників найбільш уразливих груп, у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на регіональному та місцевому рівнях з урахуванням міжнародних рекомендацій та кращого досвіду.

З початку розвитку таких епідемій у Київській області значний обсяг послуг, зокрема, профілактичні втручання серед груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, догляд та підтримка людей, які живуть з ВІЛ, хворих на туберкульоз, програми замісної підтримувальної терапії впроваджувалися за кошти донорських організацій неурядовими (громадськими, благодійними, релігійними та іншими) організаціями, практично з мінімальним фінансуванням з боку держави.

В умовах скорочення обсягів фінансової та технічної допомоги міжнародних донорських організацій, за відсутності реальної фінансової підтримки з державного та місцевих бюджетів для подальшого впровадження медико-соціальних програм у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, існують високі ризики нівелювання багаторічних зусиль та погіршення епідемічної ситуації у Київській області щодо туберкульозу, ВІЛ-інфекції та ко-інфекції ВІЛ/туберкульоз.

Євгенія Кувшинова, виконавча директорка ВБО «Ковніктус Україна», зазначає важливість затвердження Стратегії:

Наша організація впроваджує програми з протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Київській області впродовж 9 років. В рік ми охоплюємо послугами профілактики інфікування ВІЛ більше 11 000 осіб з числа груп ризику та надаємо супровід до диспансеризації у зв’язку ВІЛ та отриманню лікування (АРВ-терапії, у тому числі послуги з формування прихильності) більше 500 особам на теренах Київщини. В умовах перехідного періоду, коли програми поступово мають перейти на державне і місцеве забезпечення, для нас важливо зберегти ті послуги, які довели свою ефективність і задовольняють потреби жителів області, – відзначила Євгенія Кувшинова.

Наша організація була долучена до створення даної Стратегії та продовжуватиме діяльність направлену на забезпечення сталості послуг з ВІЛ та ТБ на теренах Київської області.

Адвокаційна діяльність «Конвіктус Україна» здійснюється в рамках проекту PITCH та спільних заходів з БО “Світ надії” за підтримки Мережі ЛЖВ і МФБ “Відродження”.

Більше про Стратегію → http://koda.gov.ua/…/pro-zatverdzhennya-strategii-zabezpech/

Фото: www.svoboda.org