У Києві навчали медиків роботі зі швидкими тестами на ВІЛ

У грудні відбувся тренінг «Консультування та тестування за допомогою швидких тестів на ВІЛ-інфекцію пацієнтів медичними працівниками ЛПЗ», який організувала ВБО «Конвіктус Україна», за участі досвідчених тренерів – Ірини Кіценко та Івана Вікторова.

Мета тренінгу – сприяння досягненню цілей “90-90-90”  за допомогою залучення медичних працівників лікувальних установ до тестування на ВІЛ, і організації допомоги в доступі до початку лікування вірусу імунодефіциту людини.

Розпочався захід із огляду епідемії ВІЛ-інфекції в Україні та Київській області, що був представлений Тетяною Кузьменко – лікарем-інфекціоністом, завідувачем кабінетом “Довіри” Київського обласного центру боротьби і профілактики СНІДу. Також вона розповіла всім присутнім про особливості розвитку епідемії ВІЛ-інфекції в Україні та просування до мети “90-90-90”.

Серед розглянутих питань:

  • Презентація проекту HealthLink;
  • Внутрішня діяльність проекту, алгоритми роботи, ролі, звітність, моніторинг та оцінка;
  • Огляд основних нормативно-законодавчих документів з питань ВІЛ-інфекції;
  • Поняття стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією. Можливості їх подолання в лікувально-профілактичних установах;
  • Цілі, завдання, алгоритмдотестового і після-тестового консультування. Методи лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції. Алгоритм постановки швидкого тесту на ВІЛ-інфекцію. Демонстрація постановки швидкого тесту на ВІЛ-інфекцію;
  • Основні принципи лікування ВІЛ-інфекції. Побічні ефект. Прихильність до лікування;
  • Відпрацювання в парах постановки швидкого тесту на ВІЛ-інфекцію під наглядом тренера. Відпрацювання навичок післятестового консультування при негативному і позитивному результаті швидкого тесту на ВІЛ-інфекцію.

Останній день тренінгу завершився супервізією медичних працівників, які мали змогу відрефлексувати отриману інформацію, та поділитись своїми враженнями й побоюваннями в терапевтичному форматі, в умовах конфіденційності.

У тренінгу прийняли участь лікарі з нових закладів охорони здоров’я, таких як КНП “Бучанський консультативно – діагностичний Центр” та КЗ КОР “Київська обласна туберкульозна лікарня №2″ та КЗ КОР «Київський обласний протитуберкульозний диспансер».

Навчальний захід провела  ВБО «Конвіктус Україна» в рамках проекту «HealthLink: Посилення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні», що впроваджується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)” в Київський області.

Нагадаємо, реалізацію нового проекту «Конвіктус Україна»  розпочала  у травні цього року.  «HealthLink: Посилення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні» має на меті покращення доступу людей, що живуть з вірусом імунодефіциту людини (ЛЖВ) та представників уразливих груп до якісних послуг з профілактики та лікування ВІЛ у Київській області.