У Києві обговорили, як корисно писати про наркотики

Представники/ці центральних і регіональних медіа, державних органів, експерти/ки з наркозалежності зібралися на Медіахак! – новий формат публічних заходів від команди “Конвіктусу” з розвитку комунікацій у сфері громадського здоров’я.

Перший Медіахак носив символічну назву – “Інфозакладка: як говорити корисно про наркотики”, підкреслюючи, що негативний дискурс про наркотики змінює і сприйняття побутових речей. Втім, це не завадило всім учасникам знайти на заході справжні і корисні книжкові закладки з комунікаційними лайфхаками, як ефективно і без дискримінації хворих говорити про наркотики, змінюючи контент і контекст.

У процесі навчання ми обмінялися лайфхаками та напрацюваннями у подоланні стигми в комунікаціях про наркозалежність, зламі дискримінаційного висвітлення проблем людей, які вживають наркотики.

Усіх гостей об’єднало динамічне і продуктивне обговорення стандартів висвітлення питань про наркозалежність, системи комунікації щодо державної наркополітики, що має звузити простір стигматизації наркозалежних та їх сімей і розширити доступ до лікування та допомоги.

Також разом із зірковим модератором Максимом Щербиною (Телебачення Торонто),  – команда “Конвіктусу” разом з партнерами підбили підсумки конкурсу на кращий журналістський матеріал про наркозалежність. Журі вразили проникливі історії, де в центрі уваги людина, а її помилки, хвороби, погані вчинки – життєвий досвід, який не потребує оцінки чи осуду.

Захід став першим у низці зустрічей, які відбудуться з метою покращити комунікацію у громадському здоров’ї. Адже тільки так ми маємо значно більше шансів ефективно втілювати реформи та змінювати ставлення суспільства до вразливих верств населення!

Долучитися до апгрейду комунікацій і продовженню реформ можеш і ти – просто пиши в коментарі, про яку тему нам слід поговорити на наступному Медіахак!

The Partnership to Inspire, Transform and Connect the HIV response (PITCH) допомагає людям, які найбільше постраждали від ВІЛ, одержати повний та рівний доступ до послуг з ВІЛ та репродуктивного здоров’я. Програма зміцнює спроможність організацій спільнот підтримувати права груп, найбільше постраждалих від ВІЛ, шляхом активної участі в адвокації, зборі надійної доказової бази та розробці значущих рішень у сфері політики. PITCH − це стратегічне партнерство між Aidsfonds, Frontline AIDS та Міністерством закордонних справ Нідерландів.