У Києві об’єднують зусилля неурядового та державного секторів для розбудови системи громадського здоров`я в місті

Обговорити шляхи забезпечення сталості програм протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, посилити міжсекторальну взаємодію та об’єднати зусилля неурядового та державного секторів для розбудови системи громадського здоров`я – такі основні задачі зустрічі партнерів оголосила Євгенія Кувшинова, виконавча директорка Конвіктус Україна

Олена Лукашевич, директорка КУ “Київський міський центр громадського здоров’я”, представила проміжні результати у розвитку системи громадського здоров’я в місті Києві та плани розгортання діяльності, зазначила приорітетні напрями, серед яких: ініціатива «Київ – місто здорових дітей»; підтримка профілактики ВІЛ та туберкульозу у столиці; проект «Сімейний лікар – як основа громадського здоров’я», анти-тютюнова кампанія; профілактика неінфекційних захворювань та інфекційна безпека.

Євгеній Кушнір, представник МБФ “Альянс громадського здоров’я”, проінформував про досвід міст Східної Європи та Центральної Азії (Бєльц, Алмати) у впровадженні програм протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу в системі громадського здоров’я, а також розповів про подібні ініціативи в містах України (Одесі та Сумах). Представив основні досягнення проекту, велику частку яких займає збільшення місцевого фінансування програм протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

Олена Кучерук, керівниця програм МФ «Відродження», представила діяльність Фонду у забезпеченні сталості послуг зменшення шкоди та протидії ВІЛ/СНІДу, підтримки ініціатив бюджетної адвокації. Зазначила важливість взятого курсу Україною у розвитку системи громадського здоровя, яка об’єднує функціонал, який був розкиданий по різних установах.

Учасниками заходу стали громадські організації, що реалізують проекти протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу за підтримки Глобального фонду та інших донорів, міжнародні організації, представники бюджетних установ, департаментів КМДА, Joint United Nations Programme on HIV/AIDS in Ukraine та інші зацікавлені сторони. У результаті засідання учасники напрацювали пропозиції для посилення співпраці один з одним та окреслили подальші спільні дії.
Захід відбувся в рамках проекту «Розвиток системи громадського здоров’я в місті Києві», який реалізується ВБО «Конвіктус Україна» за підтримки МФ “Відродження”.