У Києві проведуть рейд проти реклами наркотиків

Дата та місце збору: 22 квітня, 14.00, вул. Маяковського, 29 (Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація).

Що мати з собою тим, хто хоче долучитись: якщо маєте можливість, візьміть з собою фарбу, балончики, рукавички та все, що може згодитися для замальовування.

Активісти, представники поліції та місцевої влади замалюють написи на стінах, які рекламують канали продажу наркотичних речовин. Загадкові повідомлення на стінах будівель чи парканів  – це посилання на місця, де можна придбати наркотик в інтернеті.

Мета акції «Замалюй шлях до наркотиків» – очистити Деснянський район від рекламних надписів та зменшити доступ підлітків до психоактивних речовин. Звернути увагу громадськості на проблему наркозалежності.

Акцію організовує ВБО «Конвіктус Україна» спільно з Київським міським центром громадського здоров’я, Національною поліцією у місті Києві, Громадською радою Деснянського району, Деснянським районним у м. Києві центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». До заходу також приєднаються представники Деснянського УП ГУНП в місті Києві, Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, громадських та благодійних організацій району.

«Ми розуміємо, що наша діяльність – не панацея. І вживання наркотиків отак відразу не зупиниться. Але навіть такий захід – це вже початок змін на наркосцені України. Такі небезпечні послуги «парканного сервісу» роблять наркотики доступними для кожного. Для того, аби купити психоактивні речовини достатньо перейти за посиланням та забрати речовину в зазначеному місці. Зашифровані написи на стінах не викликають у дорослих ніяких запитань, бо більшість сприймає їх як графіті», – розповідає Євгеній Скляренко, керівник напрямку по роботі з наркозалежними в місті Києві ВБО «Конвіктус Україна».

Нагадаємо, з 2017 року «Конвіктус Україна» в рамках проекту «Безпечна громада  — спільна відповідальність» втілює у Деснянському районі підхід «Community policing», який дозволяє ефективно взаємодіяти територіальній громаді, поліції та місцевій владі. Така діяльність сприяє вирішенню проблем безпеки у громаді, встановленню та підтриманню правопорядку, забезпечує запобігання злочинності, розвиває безпечне середовище.  

Довідка

«Конвіктус» – це неурядова організація, яка працює у трьох країнах світу – Швеції, Естонії та Україні. «Конвіктус Україна» – організація, яка створює ефективні сервіси громадського здоров’я та підтримує вразливі категорії населення. Вже 12 років ВБО «Конвіктус Україна» є надійним партнером державних установ та громадських організацій у реалізації програм протидії ВІЛ-інфекції, туберкульозу, іншим соціально небезпечним хворобам, реінтеграції колишніх ув’язнених у суспільство та надання допомоги жінкам, які постраждали від насильства.