У Києві відбулась перша Національна конференція з питань пенітенціарної пробації в Україні

Захід організувала благодійна організація “FREE ZONE” спільно з ДКВС України, Центром Пробації та Мережею «100 відсотків життя».

​Конференція об’єднала  більше 100 науковців у пенітенціарній сфері, представників державного сектору, громадянського суспільства. Головні теми заходу стосувались інструментів взаємодії державних установ та громадських організацій у підготовці засуджених до звільнення, надання якісних послуг ресоціалізації.

Також під час конференції були представлені результати дослідження соціально-демографічного портрету засуджених, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Спікери поділились досягненнями у пілотуванні моделі пенітенціарної пробації в Білоцерківському регіональному пілоті, подискутували щодо ролі пенітенціарної пробації у забезпеченні громадського здоров’я з акцентом на соціально небезпечні хвороби: ВІЛ, ТБ, вірусні гепатити. Окрема увага була приділена питанню нормативно-правовому забезпеченню пенітенціарної пробації, а також подоланню правових бар’єрів у доступі до лікування ВІЛ, ТБ, гепатитів.

Директорка «Конвіктус Україна» Євгенія Кувшинова поділилась досвідом нашої організації у створенні, впровадженні та забезпеченні стійкості (після завершення міжнародного фінансування) програми реінтеграції жінок, які повертаються з місць позбавлення волі та/або знаходять на випробувальному терміні.

«З 2008 по 2017 рік  за підтримки Уряду Швеції наша організація впроваджувала Програму реінтеграції засуджених жінок у суспільство і створила унікальний Центр – «Дім на півдороги». Ми дуже раді, що сьогодні такі Центри стали частиною державної системи і сподіваємось, що такі заклади з’являться у кожній області України. Я хотіла б звернути увагу на те, що в організації надання допомоги ув’язненим, необхідно пам’ятати про гендерний аспект: проблеми, відношення суспільства, рідних, дітей  з якими стикаються ув’язнені жінки та чоловіки – досить різні, створюючи моделі допомоги ми маємо це враховувати».

Задля подальшого впливу на актуальні питань пенітенціарної пробації учасники конференції напрацювали резолюцію та завершили захід з розумінням ролі кожного у підтримці і ефективному впровадженні реформ пенітенціарної системи України.