У рамках сесії ООН Україна презентувала кроки у боротьбі з новими психоактивними речовинами

На минулому тижні в рамках 62 сесії Комісії ООН з наркотичних засобів, що проходить у Відні (Австрія) за підтримки проекту Європейського Союзу «EU-ACT», українська делегація провела паралельний захід щодо протидії новим психоактивним речовинам в нашій країні.

Члени української делегації на чолі з директором ДУ «Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров’я України» Сергієм Шумом розказали про роль Міністерства охорони здоров’я України, Національної поліції України та Служби безпеки України в протидії незаконному обігу нових психоактивних речовин.

Нові психоактивні речовини за своїми властивостями та структурою є аналогами заборонених наркотичних засобів і психотропних речовин. У нашій країні наразі немає законодавчого механізму оперативного виявлення і встановлення національного контролю за обігом таких речовин. Це є перешкодою для ефективної протидії їхньому обігу. Нинішній процесуальний шлях є тривалим, обтяжливим і неприйнятним для ефективної боротьби.

Ці кроки стали можливими завдяки лідерству Сергій Шум та за ініціативу  Центру психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України.

Більше про захід → https://bit.ly/2YhH7vQ

Фото: www.kmu.gov.ua