В Одесі гастролював незвичний форум-театр

Минулої п’ятниці до Південної Пальміри завітали київські актори з виставою «Де мої права?», що розповідає про бар’єри, з якими щодня стикаються трансгендерні люди. П’єса створена для широкої аудиторії, лейтмотивом якої є заклик до толерантного ставлення, дотримання прав людини, емпатії.

  • У годинному дійстві ми показуємо життя та труднощі пересічної трансгендерної людини в нашій країні, – розповідає режисерка Лілія Гук. – Це й стосунки в родині, яка не сприймає вибір головного героя, працевлаштування та часто – безгрошів’я, медичні аспекти життя, проблеми, що пов`язані з невідповідністю документів зовнішності, непрості взаємини з правоохоронцями.

Після завершення вистави кожен бажаючий зміг спробувати свої сили в акторській майстерності та запропонувати власний розвиток проблемної ситуації. Так, одеські глядачі вийшли на сцену та перевтілилися у лікаря, маму, менеджера ресторану, поліцейського, які, на відміну від сценарію п’єси, проявили толерантне ставлення та емпатію.

Зацікавлення та інтерес у глядачів та місцевих журналістів викликала прес-конференція з учасниками вистави, які відверто відповіли на питання глядачів про особливості життя транс-людей.

Після вистави гості зізнавалися, що дійство допомогло їм краще зрозуміти потреби транс-спільноти, хоча раніше вони мали виключно негативне відношення до таких людей.

Виставу створено всеукраїнською благодійною організацією «Конвіктус Україна» – лідером соціального супроводу, та за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Гастролі заплановані у п’яти найбільших містах нашої країни.

Форум-театр  –  методика інтерактивної роботи серед різних верств населення, направлена на вирішення соціальних проблем. Суть методики  –  це пошук в рамках запропонованої вистави разом з учасниками і учасницями шляхів вирішення проблеми або виходу із складної життєвої ситуації. Головна мета форуму-театру – надання інформації і отримання навиків вирішення існуючої проблеми певною людиною з використанням досвіду інших людей, та з підключенням можливостей власного інтелекту.