Васильківщина готується до відкриття центру для постраждалих від насильства жінок

У листопаді поточного року Васильківська районна рада та ВБО «Конвіктус Україна» створили перший у Київській області Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Заклад має відкритись у січні 2019 року і сьогодні тривають підготовчі роботи по запуску діяльності.

За основу взято програму реабілітації ВБО «Конвіктус Україна», вже передане закладу майно для облаштування 10 місць для постраждалих, проведено ряд навчальних заходів для представників освіти, поліції, закладів соціального захисту для забезпечення належного реагування та перенаправлення осіб при випадках насильства.

Нагадаємо, що два роки «Конвіктус Україна» за підтримки Європейської комісії надавала допомогу жінкам та дітям постраждалим від насильства. Ми створили Центр психосоціальної допомоги, відпрацювали програму. В закладі могли перебувати 15 жінок із дітьми впродовж 6 місяців, отримуючи побутові послуги, продукти для приготування їжі, необхідну підтримку соціального та психологічного характеру. За весь час діяльності послуги отримали 116 осіб (56 жінок та 60 дітей). Більшість мешканок влаштувалися на роботу, їхні діти почали відвідувати садочки та школи. Центр мав найнижчий в країні поріг доступу до послуг: він приймав жінок з усієї країни, будь-якого віку та з дітьми, жінок-ВПО, представниць маргіналізованних груп суспільства. Більшість звернень до центру були саме з Київщини, в тому числі – із Васильківського району.

Наступним нашим кроком було забезпечення сталості даної послуги та Центру в цілому. Враховуючи пріоритетність питання протидії домашньому насильству на державному рівні, спільно з активними депутатками, працівницями соціальних служб, громадськими активістками та Головою Васильківської районної ради Наталією Баласинович, ми пройшли шлях від напрацювання спільного бачення створення комунального закладу, його наповнення та безпосереднього відкриття на Васильківщині. До кінця поточного року планується завершення ремонтних робіт приміщення та устаткування закладу.

Зазначимо, що діяльність з бюджетної адвокації в даній ініціативі була здійснена за експертної підтримки БО “Світло Надії” в рамках проекту “Сталі системи охорони здоров’я 100 відсотків життя”, що реалізується за підтримки «Мережа ЛЖВ. «Конвіктус Україна» планує надати подальшу технічну підтримку у роботі новоствореного закладу в рамках співпраці з міжнародним фондом “Відродження”