
ВБО «Конвіктус Україна» провела зустріч-дискусію із використанням театральних технологій
8 травня 2021 року ВБО «Конвіктус Україна» провела зустріч-дискусію із використанням театральних технологій з метою припинення дискримінації, стигматизації, порушення прав та запобігання всім формам насильства щодо жінок із вразливих груп в м.Чернівці.
Донором заходу виступила Євразійська мережа зменшення шкоди.
В зустрічі активну участь взяли представники та представниці органів державної влади, соціальної сфери, соціальні педагоги, психологи, представниці НУО, директори центрів допомоги жінкам, студенти соціальних напрямів навчання.
В першій частині заходу, під час проведення панельної платформи, виступив Анатолій Хомік, директор Чернівецького обласного центру соціально-психологічної допомоги. Він розповів про діяльність свого закладу та виклики, з якими зустрічаються жінки, постраждалі від насильства в ситуації вживання наркотиків. Анатолій звернув увагу на активізацію спільної діяльності та взаємодію всіх структур, які працюють у напрямку забезпечення безпеки, надання притулку та захисту жінок, постраждалих від насильства.
Наталя Решетова, директорка притулку осіб, які постраждали від насильства в Київській області, ознайомила присутніх із діяльністю ВБО «Конвіктус Україна» та розказала про досвід організації в роботі з вразливими групами жінок.
Гендерна експертка Лілія Гук розповіла про театральну адвокацію, зокрема про такі її методи, як форум театр та законодавчий театр – форми соціального театру, засоби діалогу та активізації громади, покликані інформувати суспільство про важливі соціальні проблеми.
В другій частині заходу присутнім була представлена вистава за методикою законодавчого театру “Не порушуйте моє право на безпеку!”, яка ілюструвала досвід постраждалої жінки, що звертається по допомогу та долає бар’єри й перешкоди, які стоять на її шляху, щоб отримати рівний доступ до допомоги.
По закінченню вистави з присутніми була проведена дискусія та обговорення вистави, напрацьовані конкретні рекомендації до місцевої та обласної влади щодо забезпечення потреб і прав жінок, які пережили насильство, а також до Міністерства соціальної політики з метою внести в Типове Положення про притулок для постраждалих осіб позитивні зміни з та вилучити норми дискримінації.