Відбулися лекції з толерантного та емпатичного ставлення до представників уразливих груп

Минулого тижня наш спеціаліст Євген Скляренко завітав у Святошинський районний відділ Філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області. Захід був присвячений навчанню з толерантної роботи зі споживачами наркотиків.

Під час тренінгу Євген розповів про хімічну залежність, її види та етапи формування, акцентувавши увагу на наркозалежності, як на різновиді хімзалежності, а також розказав про толерантне та емпатичне ставлення до представників уразливих груп. Після завершення лекційної частини учасники ставили запитання та долучалися до розглядів ситуацій та реальних кейсів.

Спеціаліст Олександр Волонттрь провів тренінг у Василькові для наркозалежних (ЛВН) та людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ). Основний меседж навчання – кожен має право на людяне ставлення та доступ до отримання медичних і соціальних послуг.

Під час навчального процесу учасники поділились особистими історіями проявів стигми та дискримінації, обговорили вплив порушення прав на поширення ВІЛ/СНІДу та обмеження доступу до життєво важливих послуг.

Крім того, наркозалежні були проінформовані про основні тенденції дотримання прав ЛВН і ЛЖВ в Україні/світі, дізналися більше про залежність від психоактивних речовин, проговорили тенденцію декриміналізації наркоспоживання. Наприкінці тренінгу кожен учасник поділився своїми думками, надавши зворотній зв’язок, та отримав контакти правозахисних організацій.

Тренінги відбулися в рамках проекту PITCH. The Partnership to Inspire, Transform and Connect the HIV response допомагає людям, які найбільше постраждали від ВІЛ, одержати повний та рівний доступ до послуг з ВІЛ та репродуктивного здоров’я.

Програма зміцнює спроможність організацій спільнот підтримувати права груп, найбільше постраждалих від ВІЛ, шляхом активної участі в адвокації, зборі надійної доказової бази та розробці значущих рішень у сфері політики. PITCH − це стратегічне партнерство між Aidsfonds, FrontAIDS та Міністерством закордонних справ Нідерландів. В Україні проект адмініструється через МБФ “Альянс громадського здоров’я”.