Відбулось засідання Комітету з програмних питань Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Вчора відбулось чергове засідання програмного комітету. Основні питання, які були розглянуті:

  • Стан впровадження «Перехідного періоду» в Україні.
  • Механізми співпраці центрів громадського здоров’я та закладів соціального обслуговування населення з питань надання соціальних послуг, медичної допомоги особам, які звільнилися з місць позбавлення волі та бездомним особам.
  • Бар’єри у внутрішньо переміщених осіб в доступі до медичних та соціальних послуг.
  • Результати діяльності утворених Національною радою Робочої групи з підготовки пропозицій щодо перегляду Таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, що знаходяться у незаконному обігу, затверджених наказом МОЗ України від 01.08.2000 № 188 та Робочої групи з підготовки пропозицій щодо реформи законодавства про врегулювання питань секс праці.
  • Представлення нового проекту USAID Ukraine «Support TB Control Efforts in Ukraine», який реалізується організацією РАТН: мета, завдання проекту та його вплив на досягнення цілей сталого розвитку/ стан діяльності Національної ради за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
  • Пропозиції щодо діяльності Національної ради як Координаційного механізму країни від представників Програми розвитку ООН в України.
  • Інформація від ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» та МБФ «Альянс громадського здоров’я» про вжиті заходи з метою вирішення недоліків, зокрема логістичних питань, у впровадженні програм ЗПТ (на виконання рішення Комітету від 19.09.2019).

Всі рішення програмного комітету будуть найближчим часом доступні для ознайомлення на сайті Міністерство охорони здоров’я України/