Відбулось засідання Національної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в Україні

Сьогодні, в оновленому складі відбулось засідання Національної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в Україні. Очолила Раду міністерка охорони здоров’я України Зоряна Скалецька, заступниками Голови Ради стали – міністерка соціальної політики Юлія Соколовська та Дмитро Шерембей, представник неурядової організації Мережа ЛЖВ.

Основними рішеннями були – затвердження процедурних документів з підготовки та подання до Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією нового запиту на фінансування програм з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у 2021–2023 роках. Визначено формат нового запиту та інші організаційні питання з його підготовки.

Загалом, згідно рішення Правління Глобального фонду на період 2021-2023 Україні буде виділено 119,5 млн доларів на боротьбу з ВІЛ-інфекцією та туберкульозом та створення стійких систем охорони здоров’я. При цьому, вимогами ГФ є і державне співфінансування. Заявка буде готуватись за моделлю повного перегляду та має бути сформована до кінця квітня 2020 року. Над наповненням працюватиме робоча група, в яку увійдуть представники неурядових організацій, представники ключових спільнот, міністерств, міжнародних організацій, наукової спільноти.

Тож, з січня місяця нас чекає насичений період робочими зустрічами, консультаціями та динамічною роботою.