Відбулось засідання Програмного Комітету Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні

Сьогодні в стінах Міністерство охорони здоров’я України відбулось засідання Програмного Комітету з Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Розглянуто наступні питання:

– Погодження заявки України в рамках проекту уряду Франції «Зміцнення Національної Інформаційної Системи Охорони Здоров’я для вдосконалення процесу Безперервності Надання Послуг ВІЛ в Україні»

Було погоджено проектну заявку, у разі її підтримки Україна зможе впровадити ряд важливих досліджень, інтегрувати інформаційні системи на рівні громад з платформою eHealth, провести економічну оцінку надання послуг та розробити механізм фінансування заснованого на результатах, інш.

– Результати, а також ключові досягнення та перешкоди впровадження у містах Київ та Одеса ініціативи FAST TRACK CITIES

Прийнято рішення про проведення наради за участі широкого кола зацікавлених сторін щодо впровадження у містах Київ та Одеса ініціативи FAST TRACK CITIES, з представленням результатів діяльності містами.

Також, обговорено питання щодо стану виконання рішень Комітету від 3 липня 2018 року щодо здійснених адвокаційних заходів з метою внесення змін до наказів МОЗ України № 579 від 29.11.2004 «Про затвердження Порядку направлення жінок для проведення першого курсу лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій за абсолютними показаннями за бюджетні кошти» та №787 від 09.09.2013 «Про затвердження Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні» з метою забезпечення доступу жінок, які живуть з ВІЛ, до послуг із репродуктивного здоров’я. Приємно відмітити позитивні зрушення у цьому питанні, ми сподіваємось, що наступного засідання ми радітимемо офіціним змінам!

Нагадаємо, що Євгенія Кувшинова, виконавча директорка ВБО “Конвіктус Україна” є головою Програмного комітету Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні.