Відбулось засідання Програмного комітету Національної ради з питань протидії ВІЛ/СНІду та туберкульозу в Україні

Головним питанням порядку денного стало обговорення проекту Стратегії державної політики в сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусних гепатитів на період до 2030.

Також під час засідання були розглянуті такі питання:

✓ Підготовка проекту акту Верховної Ради щодо основних засад (Стратегії) державної політики у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2030 року (на виконання рішення Національної ради від 13.12.2018 року).  

✓ Діяльність Координаційної групи з реалізації заходів щодо впровадження в Україні нових протитуберкульозних препаратів у 2018 році та стан впровадження нових препаратів в Україні для лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз: перші результати впровадження бедаквіліну на базі ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського НАМНУ» в рамках проекту «Challenge TB».  

✓ Розгляд та погодження оціночні кількості ключових груп з ВІЛ та цілей щодо охоплення осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів замісною підтримувальною терапією на 2019-2021 роки.  

✓ Розгляд та погодження проектів документів, підготовлених на виконання рішень Національної ради від 13.12.2018 року: Положення про міжконфесійний ресурсний центр, Положення та рекомендований склад робочих груп щодо декриміналізації спільноти секс-працівників та спільноти людей, які вживають наркотики.  

✓ Розгляд та погодження уніфікованої форми звітності в рамках впровадження стратегії Ініціатива Fast-Track Cities.  

✓ Представлення проекту плану на 2019 рік з реалізації Стратегії адвокації, комунікації та соціальної мобілізації в галузі контролю над туберкульозом в Україні на 2019–2021 роки та обговорення порядку його затвердження.

Нагадаємо, що з 2018 року Євгенія Кувшинова,  виконавча директорка ВБО “Конвіктус Україна” є головою Програмного комітету Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні.