Відбувся перформанс «Спляча красуня – українська наркополітика»

Напроти Адміністрації Президента України відбувся перформанс «Спляча красуня – українська наркополітика»

Учасники заходу – наркозалежні люди, громадські діячі та правозахисники влаштували імпровізовану виставу аби у такий спосіб привернути увагу Голови держави, високопосадовців та суспільства до чинної репресивної наркополітики та проблем, з якими щодня стикаються сотні тисяч наркоспоживачів в Україні.

Активісти закликали владу декриміналізувати наркозалежних людей, змінивши фокус роботи правоохоронної системи на протидію організованому наркобізнесу, а не простим наркоспоживачам.

 Та нагадали, що з 1 січня 2020 року кримінальні штрафи за незаконне зберігання наркотиків (навіть для власного вживання) мають зрости у 30 (!) разів: з 1700 до 51 тис. грн. Це негативно вдарить по 350 тисяч наркозалежних людях в Україні та їх рідних і близьких, суттєво підвищить рівень «наркокорупції» серед правоохоронців, збільшить ризики загострення епідемій ВІЛ-інфекції та вірусного гепатиту С.

Cаме сьогодні, 26 червня, десятки тисяч людей у понад 100 країнах по всьому світу виходять на вулиці своїх міст в рамках глобальної міжнародної адвокаційної кампанії «Support. Don’t Punish» («Підтримати. Не карати»), спрямованої на гуманізацію репресивної політики щодо наркотиків.

Більше про захід 👇
https://www.facebook.com/PUD.Ukraine/posts/460818244715978

Організаторами акції виступили: Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю “ВОЛНА” за участі та підтримки International Drug Policy Consortium, “Альянс Шатро”, “Мережа ЛЖВ”.

Партнери: «Конвіктус Україна», Ініціативна група ЗПТ «Зірка шляху твого», Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА, ENPUD.

Щорічна акція в рамках Глобальної кампанії за зміни репресивної наркополітики «ПІДТРИМАТИ, НЕ КАРАТИ!» (Support. Don’t Punish) відбулась в Україні вже всьоме поспіль.