Відкриття притулку для постраждали від насильства – у топі найвагоміших подій 2019 року Васильківщини

“На початку нашого спільного, з Васильківською районною радою шляху, стояло багато викликів та перешкод. Сьогодні притулок надає допомогу постраждалим від насильства жінкам та дітям використовуючи відпрацьовану програму Конвіктус Україна психо-соціальної реабілітації. Нажаль, місця в ньому постійно заповнені, і ми щомісяця отримуємо запити на підтримку у відкритті таких закладів в інших міста/районах Київщини. За 9 місяців роботи притулку допомогу отримали 45 осіб – кожна доля жінки, дитини є унікальною і з кожною ми працювали залучаючи всі наявні ресурси» – зазначила Юлія Царевська, менеджера проектів “Конвіктус Україна”.

Нагадаємо, що в листопаді 2018 року ВБО «Конвіктус Україна» спільно з Васильківською районною радою ініціювали створення Притулку для жінок і дітей, постраждалих від насильства. Послуги у Василькові будуть надаватися за бюджетні кошти та сприяння нашої організації (частка співфінансування «Конвіктусу» складе 40%). Це – чудовий приклад ефективної взаємодії неурядової організації та місцевої влади, в результаті якої кошти місцевого бюджету використовуються адресно та відповідно до потреб громади.

Все обладння, яке знаходиться в Притулку, придбано в рамках підтримки програми DAP посольства Австралії в Україні.

ВБО «Конвіктус Україна» має великий досвід роботи з профілактики та протидії насильству, забезпечення дотримання прав людини та гендерної рівності.  Наша організація одна з найперших в країні заявила про нові виклики пов’язані з війною на Сході та запровадила за підтримки Європейського Союзу та МФ “Відродження” дієві програми для реабілітації жінок, які постраждали від насильства. Ми перші почали змінювати положення закладів для постраждалих на більш толерантні для забезпечення рівного до них доступу всіх постраждалих. Тільки за час роботи Центру психосоціальної допомоги «Конвіктусу» (кошти Європейського Союзу) у 2017-2018 роках підтримку отримали 116 жінок із дітьми. Сьогодні «Конвіктус» сприяє жіночому лідерству в найвіддаленіших куточках України та продовжує вибудовувати систему рівного доступу постраждалих до допомоги, надавати якісні послуги та методично підтримувати новостворені заклади.