Як захистити гідність вразливих груп населення?

Як захистити гідність вразливих груп населення?

Зараз багато ЗМІ та експертів пишуть про сплеск насильства щодо жінок під час пандемії. Ми знаємо про це з перших вуст, адже надаємо допомогу постраждалим щодня. Жінкам, що стали заручницями домашніх тиранів, звернутись по допомогу важко – не всі соціальні установи приймають постраждалих через карантин. Коштів катастрофічно не вистачає, так як і місць, де їх можна заробити.

ВБО «Конвіктус Україна» залучає ресурси та переорієнтовує проекти на гуманітарну допомогу нужденним, розуміючи, що наслідки пандемії Covid-19 для вразливих груп будуть відчутні ще довгі місяці. Втрата роботи, неможливість ведення звичного способу життя, підвищення ризиків інфікування соціально-небезпечними хворобами, брак підтримки призводять джо того, що люди не мають не лише доступу до життєвоважливих послуг, вони не мають елементарних продуктів харчування, гігієнічних товарів, ліків. «Це кричуща бідність,» – каже Юлія Царевська, менеджерка проектів ВБО «Конвіктус Україна».

50 000 гривень від Міжнародний фонд “Відродження” в рамках програми «Людяність і взаємодопомога» – гуманітарна ініціатива проти пандемії – наразі направлено на проєкт «Безпечна жіноча фортеця». В рамках цього проєкту закуповуються продукти харчування, засоби дезінфекції та гігієни, ліки та картки у мережеві магазини, аби жінки, які перебувають у притулку могли прожити цей важкий час із гідністю та повним забезпеченням.

Вже сьогодні 6 мешканок притулку для постраждалих від насильства Васильківської районної ради та 5 їхніх діток отримали перші продуктові набори в рамках проекту.

«Така допомога для мене досить відчутна, адже вартість набору – це навіть більше, ніж місячна допомога на дитину», – каже Аліна, яка потрапила до притулку декілька днів тому.

«Цього вистачить на місяць мені та трьом дітям. Я не хочу побиратись по людям, не хочу просити, так само, як і не хочу бачити голодні очі своїх дітей,» – каже Мирослава, яка вже декілька місяців переховується від тирана.

Ми ж продовжуємо разом із партнерами із Васильківської районної ради на чолі з Наталія БаласиновичВасильківський районний центр соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді, небайдужими громадянами докладати максимальних зусиль, аби наші підопічні ні в чому не мали нужди.