Заява щодо необхідності посилення уваги до надання безперервних послуг з профілактики, лікування ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в умовах поширення коронавірусу COVID-19

Заява щодо необхідності посилення уваги до надання безперервних послуг з профілактики, лікування ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в умовах поширення коронавірусу COVID-19

 

❗️Сьогодні українське суспільство постало перед глобальними викликами пандемії, які випробовують на міцність систему громадського здоров’я у нашій країні. В цій ситуації гостро постають питання необхідності надання безперервних послуг з профілактики, лікування ВІЛ/СНІДу та туберкульозу (надалі ТБ), послуг супроводу та підтримки ключових груп населення у боротьбі з ВІЛ та ТБ як найбільш вразливих до інфікування коронавірусом.

Наша організація – ВБО “Конвіктус Україна”, – впроваджує програми за підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” на теренах міста Києва та Київської області, охоплює послугами профілактики ВІЛ, ТБ, надає доступ до лікування та повну достовірну інформацію щодо ВІЛ, ТБ, Гепатитів, інфекцій, що передаються статевим шляхом (надалі ІПСШ) – більше 33800 особам з числа груп ризику та більше 8000 особам з числа загального населення.

Ми звертаємося до органів державної влади та місцевого самоврядування з проханням зберегти і посилити фокус уваги у наданні послуг для уразливих до ВІЛ категорій населення.

Ми вважаємо:

1️⃣ В умовах поширення коронавірусу життєво важливо забезпечити безперебійне державне фінансування програм протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, гепатитам. Реалізувати взяті Україною зобов’язання у рамках “Плану переходу” на державне забезпечення програм протидії ВІЛ. Обмеження фінансування програм профілактики ВІЛ для ключових груп є недопустимим кроком з точки зору боротьби з двома вірусами (ВІЛ та COVID-19);

2️⃣ Координація зусиль з неурядовими організаціями, що працюють на місцевому рівні з органами влади та міжнародними організаціями має бути посилена. Робота громадських організацій, що реалізують програми протидії ВІЛ/СНІДу, може значно полегшити роботу медичних працівників державних та комунальних установ, сприяти профілактиці нових випадків зараження коронавірусом і забезпечити зниження ризиків переривання життєво-необхідної допомоги ВІЛ-інфікованим, хворим на туберкульоз, вразливим групам населення в умовах сьогодення;

3️⃣ Вкрай важливо забезпечити соціальних працівників усіма необхідними засобами особистого захисту, роздатковими матеріалами, інформацією та посилити мотивацію. Враховуючи поширення дефіциту засобів дезінфекції, масок, респіраторів, ми стикаємось з проблемами у закупівлі необхідних засобів захисту, це створює складнощі у забезпеченні належних умов для роботи. Ми звертаємось до органів державної влади з проханням вплинути на необгрунтовано підвищені ціни на засоби захисту та дезінфекції. Та окремо звертаємося до міжнародних організацій з проханням надати нам ці засоби у вигляді гуманітарної допомоги.

ВБО «Конвіктус Україна» продовжує надавати послуги тестування на ВІЛ, консультування, супроводу ВІЛ-позитивної людини до диспансерного обліку та отримання АРТ, ми продовжуємо здійснювати раннє виявлення туберкульозу та надавати допомогу у подальшій діагностиці та лікування.

Ми залишаємося надійним партнером державних установ, міжнародних та національних неурядових організацій у сфері протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу та готові до координації спільних дій для подолання викликів пов’язаних з COVID-19 в Україні!