Збільшення доступу споживачів ін`єкційних наркотиків та їх близького оточення до виявлення та лікування ВІЛ-інфекції

Пізнє виявлення ВІЛ у групі споживачів ін`єкційних наркотиків обумовлює високу захворюваність і смертність. Поєднання виявлення випадків ВІЛ-інфекції серед споживачів наркотиків та їхніх партнерів, використання системи залучення через соціальні мережі, стимулювання спільнот для зменшення ризикової поведінки, своєчасного лікування може значною мірою знизити поширення ВІЛ, що, в свою чергу, надасть можливість попередити загострення й виникнення нових хвиль епідемії.

 

Метою проекту є підтримка розширення лікування ВІЛ серед ВІЛ-інфікованих споживачів ін’єкційних наркотиків шляхом ефективного виявлення випадків інфекції в спільноті та забезпечення соціального супроводу з використанням підходу кейс-менеджменту.

 

Цільові групи: споживачі ін’єкційних наркотиків

 

Завдання та діяльність:

  • Сприяти формуванню моделі поведінки серед клієнтів проекту, яка дозволить їм зберегти здоров’я та, водночас, виступити агентами зміни поведінки соціальних норм в спільноті
  • Надати послуги з супроводу процесу тестування на ВІЛ-інфекцію клієнтами проекту
  • Здійснення кейс-менеджменту, який включає підтвердження результату швидкого тесту на ВІЛ-інфекцію, постановку на диспансерний облік у зв’язку з ВІЛ-інфекцією в регіональні центри СНІДу, сприяння забезпеченню діагностики та своєчасного направлення на лікування, початок АРТ.

 

Визначені завдання будуть досягнуті за допомогою реалізації програмних активностей в рамках двох компонентів:

  1. оптимізація виявлення випадків ВІЛ-інфекції (Optimized Case Finding, OCF) – заохочення до тестування на ВІЛ-інфекцію споживачів ін`єкційних наркотиків та членів їх соціальних мереж, допомога у тестуванні на ВІЛ з використанням швидких тестів, надання якісних консультацій з профілактики ВІЛ-інфекції, мотивування клієнтів скористатися послугами соціального супроводу.
  2. лікування за допомогою спільнот (Community Initiated Treatment Intervention, CITI) – безпосередній соціальний супровід кейс-менеджером, навігація конкретного клієнта до призначення антиретровірусної терапія (АРТ).

 

Робота цього напрямку здійснюється в межах Києва та Київської області та реалізується через МБФ “Альянс з громадського здоров`я” за підтримки Центру контролю та профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention, CDC).