Журналісти з усієї України навчалися висвітлювати проблему наркозалежності

Представники провідних національних та регіональних медіа завітали до столиці на тренінг «Наркотична залежність: знати, щоб допомогти».

Під час заходу редактори та журналісти дізналися про наркосцену в Україні та світі, передумови виникнення залежності, види сучасних наркотиків, реабілітацію наркозалежних, замісну підтримувальна терапія (ЗПТ), особливості наркотичної залежності, ефективні способи лікування та толерантне ставлення до представників уразливих груп.

Євгенія Кувшинова, виконавча директорка ВБО «Конвіктус Україна», розповіла про роботу організації з допомоги наркозалежним та підкреслила важливість доступу до неї всіх уразливих груп населення.

Про діяльність проекту PITCH в Україні та толерантність до наркозалежних говорив Антон Басенко, менеджер програми PITCH, представник спільноти людей, які живуть із наркозалежністю, громадський активіст. Він закликав присутніх змінити своє  ставлення до проблеми наркозалежності та пам’ятати, що кожен хворий  – це перш за все людина.

Мирослава Андрущенко, менеджерка з поширення досвіду проекту PITCH, розповіла про роботу МБФ «Альянс громадського здоров’я» в профілактиці ВІЛ та акцентувала увагу на тому, що захворюваність на недугу в нашій країні продовжує зростати.

Представниця Гарячої лінії з питань наркозалежності та ЗПТ Олена Левшун ознайомила журналістів із роботою гарячої лінії та розказала про найчастіші запити.

Тренери Євген Скляренко та Олександр Галяс обговорили з учасниками навчання приклади висвітлення залежності на сторінках медіа та проаналізували типові помилки під час висвітлення цієї проблематики, зокрема, основи журналістських стандартів та етичну  сторону при інтерв’юванні на  складні теми.

У другій половині дня редактори і журналісти спільно з тренерами відвідали КМКЛ «Соціотерапію», де наркозалежні столиці отримують замісну підтримувальну терапію. Представники медіа дізналися про особливості роботи цієї програми, кількість учасників  та зруйнували стереотипний образ людини, яка отримує ЗПТ.

Також учасники навчання відвідали ком’юніті «Конвіктус», в якому надаються послуги наркозалежним людям, та молодіжний клуб «Street Power» – заклад для уразливих підлітків. Під час екскурсії редактори та журналісти змогли побачити сучасні методи роботи з наркозалежними особами  і переконатися в ефективності таких підходів.

Тренінг-практикум для журналістів «Наркотична залежність: знати, щоб допомогти!» організовано ВБО «Конвіктус Україна» та МБФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках проекту «Партнерство заради натхнення, трансформації  та об’єднання для ефективної відповіді на епідемію ВІЛ (PITCH)».

The Partnership to Inspire, Transform and Connect the HIV response (PITCH) допомагає людям, які найбільше постраждали від ВІЛ, одержати повний та рівний доступ до послуг з ВІЛ та репродуктивного здоров’я. Програма зміцнює спроможність організацій спільнот підтримувати права груп, найбільше постраждалих від ВІЛ, шляхом активної участі в адвокації, зборі надійної доказової бази та розробці значущих рішень у сфері політики. PITCH − це стратегічне партнерство між Aidsfonds, Frontline AIDS та Міністерством закордонних справ Нідерландів.