Знання щодо надання першої допомоги при передозуванні рятують життя

Знання щодо надання першої допомоги при передозуванні рятують життя

Консультативна підтримка від Конвіктус Україна, дала змогу розпізнати передозування у незнайомця та ввести потрібний препарат. Це історія клієнта організації Олександра, який звернувся за допомогою під час карантинних обмежень.

Невеликий стаж вживання наркотичних засобів, втрата тимчасових підробітків, відсутність документів – з такими проблемами чоловік звернувся в Конвіктус Україна. Соціальні працівники одразу надали Олександру інформаційно-консультативну підтримку, а також забезпечили роздатковими матеріалами – шприци, презервативи, відповідна література.

Після тестування на ВІЛ-інфекцію він отримав направлення на замісну підтримувальну терапію. Для участі в програмі почав збирати необхідні документи, які були втрачені.

Важливим для Олександра стало навчання в Конвіктус Україна щодо використання препарату «Налоксон» (це чистий опіоїдний антагоніст, який ефективно знімає стан передозування опіоїдами). Він отримав знання щодо первинної допомоги при ознаках передозування. Саме це допомогло йому врятувати життя, коли побачив людину зі слабким диханням та пульсом, ознаками передозування наркотиками, відсутністю реакцій на звук й фізичний дотик у під’їзді.

Це був особливий випадок в житті Олександра, який показав, що знання та навички щодо першої допомоги під час передозування можуть стати шансом на життя.